7. generace elektronických regulátorů pro dálkové vytápění

 • Méně je více – výhody pro vás

  Regulátor Danfoss ECL Comfort vypadá jednoduše, ale pracuje chytřeji. Takže k výkonu vašeho systému přispěje více, než byste čekali.

  V níže uvedených kapitolách naleznete další informace o funkcích, které vám ušetří čas a energii.

 • 1 Ovládací kolečko

  Ovládací kolečko nebo otočný ovladač regulátoru ECL umožňuje snadný přístup k intuitivní struktuře menu. Snadné ovládání pomůže rychle a správně uvést regulátor ECL do provozu. Vysoký výkon bez starostí!

  Pokaždé ušetříte 15 minut

  Úspora času, zvýšení výkonu. Zlepšení připojení kabelů a větší prostor pro zapojení zajišťují rychlou a bezproblémovou instalaci regulátoru ECL Comfort do systému. K úspěšnému uvedení do provozu postačí jen pár kroků. Uvedení do provozu je velmi přehledné a nejsou k němu zapotřebí žádné zvláštní znalosti programování.

  11–15% úspora energie

  Na životním prostředí záleží! Správně nainstalovaný a nastavený regulátor ECL Comfort zajišťuje ekvitermní regulaci a je mozkem celého systému, takže optimalizuje účinnost systému snížením teploty ve vratném potrubí.

  To přináší 11–15% úsporu spotřeby energie v budově a následně také snížení emisí CO².

  1 Aplikační klíč

  Data naprogramovaná v každém aplikačním klíči ECL zahrnují specializované a aplikované odborné znalosti z celosvětových zkušeností s dálkovým vytápěním. Po správném uvedení do provozu umožňuje funkce kopírování klíče snadné nastavení dalších regulátorů a vy se budete moci věnovat v získaném čase jiným činnostem.

  Žádné starosti

  Regulátor ECL Comfort je navržen a vyvinut s ohledem na uživatele. Nenajdete na něm žádné blikající kontrolky ani řady tlačítek nebo spínačů. Větší displej s grafikou a texty a průvodce nastavením usnadňují správné uvedení do provozu a každodenní ovládání, předchází neplánovaným servisním zásahům a zajišťují 100% spokojenost zákazníků.

 • Jak můžete zakomponovat ECL Comfort do vašeho systému?

  V níže uvedených kapitolách naleznete další informace o systému vytápění, komponentách budov a síťových komunikačních zařízeních.

 • Dálkový ovladač ECL

  V případě omezeného přístupu k systému vytápění lze regulátor ECL vybavit dálkovou ovládací jednotkou ECA, kterou je možné umístit na libovolné místo v budově.

  Tím je umožněno monitorování a regulace teploty v místnosti, snadná komunikace a vzdálený přístup pro potlačení všech funkcí regulátoru.

  Pokojové prostorové čidlo

  Prostorové čidlo, umístěné např. v obývacím pokoji, poskytuje regulátoru ECL údaje o skutečně řízené komfortní teplotě. Optimální teploty média v systému tak jdou ruku v ruce s vaším komfortem bydlení.

  Venkovní čidlo

  Ekvitermní regulaci vytápění provádí regulátor ECL Comfort na základě údajů o teplotě z venkovního čidla. Změna klimatických podmínek vyžaduje změnu teplot média v systému, aby byly splněny požadavky na komfort a optimální provoz systému.

  Systém vytápění

  Regulátory ECL Comfort 210 a 310 jsou optimalizovány pro použití v předávací stanici. Protože je takříkajíc mozkem systému vytápění, pracuje tak, že řídí klíčové komponenty systému, jakou jsou elektrické regulační ventily Danfoss, snímače teploty Pt 1000 a snímače tlaku, a navíc přijímá monitorované údaje z měřiče tepla.

  Komunikace

  Inteligentní komunikace

   

  Regulátory ECL Comfort jsou k dispozici ve 2 variantách:

  • ECL Comfort 210 je samostatný regulátor pro základní použití, vhodný pro systémy se 2 okruhy bez komunikačního rozhraní. Je vybaven rozhraním USB a Modbus pro krátké délky kabelů.
  • ECL Comfort 310 pro systémy se 3 okruhy poskytuje integrovaná komunikační rozhraní a možnosti rozšíření, např. rozhraní Modbus (RS485 a TCP), M-bus a USB. Vše bez programování.

   

Buďte sociální Zapojte se

Chcete být s námi v kontaktu?

Poznejte nás a zapojte se do konverzace